fiatalsag.jpg

Ki ne szeretne testben és lélekben a lehető legjobb kondícióban és minél tovább élni? Az Egészségklub orvosi előadásán ifjabb dr. Kulin Sándortól megtudtuk, hogy ez a cél mindnyájunk számára elérhető.

Video

AZ ELŐADÁSRÓL KÉSZÜLT JEGYZET. (N.E.)  

Az Egészségklubban régi jó szokás (talán korfüggő?), hogy a tagok jóval a rendezvény kezdete előtt összegyűlnek. A pontos kezdésért ezúttal nem is maradt el a dicséret ifjabb dr. Kulin Sándortól, aki kifejezte abbéli örömét is, hogy a világ sok előadóterme után végre lakóhelyén, Budakalászon is beszélhet a nem hagyományos, öregedés ellenes orvoslás kutatási eredményeiről.

Az emberben sem az anyag, sem az energia nem állandó. Ami az embert meghatározza, állandóvá teszi, az az információ, az a valami, ami az anyagot és az energiát bennünk folyamatosan újra teremti. Az információ bennünk van fogantatásunktól halálunkig. Létünk, egészségünk leginkább gondolatainktól, belső, önmagunknak küldött üzeneteinktől függ, amit információs rendszerünk képes felfogni. Eszerint nemcsak külső behatások váltanak ki fizikai változásokat testünkben, hanem mindenekelőtt a gondolatok – és tágabb értelemben az érzések – befolyásolják szervezetünkben a biokémiai folyamatokat. Ezek szerint a gondolatok testünk közérzetét befolyásoló energiák. A negatív gondolatok megbetegítenek, a pozitív gondolatok által pedig ismét egészségesek leszünk, illetve maradunk. Az életnek van ugyan egy íve – amiről tudjuk, miben végződik – de napjaink minősége csakis tőlünk függ. A betegség nem fátum, nem sorscsapás, amit el kell fogadnunk, és amivel együtt kell élnünk.

Az öregedés ellenes gyógyászat tanácsai az egészség, a fiatalság megőrzésére:

Minél több civilizációs ártalom éri a magzatot, annál valószínűbb, hogy egyre fiatalabb korban jelennek meg élete folyamán a krónikus betegségek. Ilyen civilizációs ártalom pl. az elektromágneses szmog (tévé, mobiltelefon, mikrohullámú sütő, stb.), melyre éjszaka kétszázszor érzékenyebbek vagyunk, mint nappal. A krónikus betegek érzékenyebbek ezekre (azért lettek betegek). Nekik ajánlott, hogy hálószobájukat mentesítsék az ilyen ártalomforrásoktól.

Mindent meg kell tennünk azért, hogy megtanuljuk, mit tudunk magunkért tenni. Mert egészségünk nemcsak a háziorvosunktól függ, hanem sokkal inkább saját magunktól! Betegségünkhöz a saját eddigi életünk vezetett. Ha ezen nem tudunk változtatni, nem változik a betegségünk sem.

Mozgás nélkül nincs egészség. Heti 3×1 órás intenzív mozgás (jó tempójú gyaloglás) plusz 10 évet jelenthet! Más fizikai aktivitás, munka nem váltja ki ezt a célzott, lehetőleg monoton mozgást! A gyerekkori foglalatosságok is nagyon hasznosak. Pl. a hinta, a trambulin jól megmozgatja egyensúlyrendszerünket, stimulálja agyműködésünket.

A legújabb kutatások szerint a legtöbbet koplalással tehetünk egészségünkért.

(Eleink a kutyát is koplaltatták egyszer egy héten, hogy egészséges maradjon!)

A mai ember esetében a teljes koplalás nehezen kivitelezhető, ellenben kiváltható, ha a hét egy vagy két napján csak kenyeret eszünk és vizet iszunk, azaz teljesen mellőzzük az élelmiszeripari szemeteket! (E jótanácsra záporoztak a praktikus kérdések.)

  • Mennyi kenyeret szabad enni? Ha rendszeresen be tudjuk tartani a koplalást, beáll az igény napi 3×2 szeletre. Hétről hétre javulni fog közérzetünk, erősödik szellemi energiánk. Cukorbetegek is megtehetik, hogy napi szénhidrát mennyiségüket kenyérrel viszik be, de konzultáljanak orvosukkal! Érdemes minél jobb minőségű kenyeret enni, de a fehérkenyér is elfogadható.
  • Lehet pirítani? Inkább csak szárítsuk!
  • Egy kis vékony kacsazsírt rá? (Hatalmas derültség!) NEM!!
  • Kávé, tea? Nincs sem kávé, sem tea! Csak kenyér és víz! Egyedül a koplalás az, ami megnyújtja az életkort.

Általában kevés szó esik fogaink állapotáról. Pedig minden 2 milliméter, amit elveszítünk harapási magasságukból, 50%-kal csökkenti szellemi frissességünket. Ez fordítva is igaz. Jó minőségű, eredeti harapásmagasságot biztosító új fogsor (lehetőleg fémmentes!) visszahozza szellemi frissességünket. Minden szív-, érrendszeri betegség min. 50%-a a szánkból ered.

A gerinc állapota is a fogazattól függ. Az állkapocs izülettel ugyanis ellen tartunk a gerincnek. Ha elveszítjük fogainkat, rövid úton meggörbülünk.


Budakalászon jövő évben indul az átfogó szív-, érrendszeri szűrés. Dr. Kulin Sándor orvoscsoportja szívesen csatlakozna ehhez a szűréshez egy speciális komputeres állapotfelméréssel. Ez a felmérés (egyszerű, rövid, fájdalommentes) sejt szinten látja a bennünk zajló folyamatokat, és széles horizontú információt ad a vizsgált egyén állapotáról. Az orvosok ezeket az információkat holisztikus alapon értékelik.

Bízunk a döntéshozók bölcs előrelátásában, hogy Budakalászra eljöhet ez az új, mondhatni forradalmi és prevenciós vizsgálati módszer.

-NE-